Doctor of Chiropractic USA

Paul Czarnocki
Doctor of Chiropractic USA, to specyficzny zawód leczniczy wyuczony w USA, w którym znana wiedza medyczna i specyficzna chiropraktyka łączy się z umiejętnościami manualnymi leczenia.

Pochodzenie problemów

W ciągu życia coraz bardziej wyprowadzamy się z równowagi. Nasze ciało coraz bardziej charakteryzuje się asymetrycznymi napięciami. Elastyczny organizm początkowo akceptuje tę asymetrię poprzez naturalne mechanizmy adaptacyjne w różnych częściach ciała. W rezultacie jednak dochodzi do coraz większych skręceń i nieprawidłowych naprężeń w obrębie kręgosłupa i innych stawów – miednica, biodra, kolana, ramiona i ręce stają się nieprawidłowo ustawione.

Powoli na powierzchniach stawowych rozwijają się zmiany zwyrodnieniowe – choroba zwyrodnieniowa stawów. Mogą one przerodzić się w zespoły bólowe, jeśli nie zostaną skorygowane. Z czasem złogi wapnia powstają również przy przyczepach mięśniowych.Objawia się to potem np. ostrogą w stopie, tzw. zwapniałym barkiem, chrzęszczącymi rzepkami, wyrostkami na kręgach itp.

Przemieszczone kręgi (subluxations) upośledzają nie tylko funkcje motoryczne organizmu,ale także prawidłowe funkcjonowanie autonomicznego układu nerwowego. Może się to objawiać zaburzeniami rytmu serca, słabą wydajnością, nerwowością, brakiem koncentracji, dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi, migreną, szumem w uszach,zawrotami głowy, impotencją, wysypką skórną itp.